Regeneracja DPF

Regeneracja DPF oraz czyszczenie DPF już od 399 zł. Dla warsztatów specjalna oferta:

– niższe ceny

– weryfikacja gratis

– co 10 usługa gratis

– odbiór i dostawa na terenie Lublina i okolic

Zastanawiasz się gdzie jest najlepsza regeneracja dpf ? Sprawdź naszą najnowszą usługę i przekonaj się że warto być naszym Klientem.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom firma Dakro REGENERACJA wprowadziła do swojej oferty profesjonalną REGENERACJĘ DPF, czyszczenie w maszynie z użyciem specjalistycznej chemii przemysłowej filtrów cząstek stałych (tzw. DPF lub FAP) montowanych w większości nowoczesnych silników diesla.

Nasze promocyjne ceny

Samochody osobowe399 zł brutto
Samochody dostawcze699 zł brutto
Samochody ciężarowe i inneod 799 zł brutto

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące wyceny lub innego zagadnienia, zapraszamy do kontaktu !

Dodatkowo po chemicznym udrażnianiu filtra(aby wypchnąć zanieczyszczenia) pod odpowiednim ciśnieniem filtr cząstek stałych jest również osuszany i dopalany w wysokiej temperaturze bezpiecznej dla wnętrza filtra. 

ZANIM SKORZYSTASZ Z KONKURENYJNEJ OFERTY W KRAJU SPRAWDŹ NASZE CENY I ZAPYTAJ KONKURENCJĘ JAKĄ STOSUJĘ CHEMIĘ DO CZYSZCZENIA ?

Agresywna chemia niszczy delikatną strukturę metali szlachetnych które znajdują się wewnątrz i są niezbędne do prawidłowej pracy filtra cząstek stałych. 

 

Regeneracja DPF jest nowością w naszej ofercie oraz w województwie lubelskim, którą wprowadziliśmy wychodząc na przeciw oczekiwaniom Klientów.

JAKO JEDYNI W LUBLINIE ŚWIADCZYMY USŁUGĘ PROFESJONALNEJ REGENERACJI FILTRÓW CZĄSTEK STAŁYCH DPF FAP. 

Czyszczenie DPF

Zapchany filtr DPF to poważny problem z jakim może borykać się nasze auto.Jeżeli będziemy bagatelizować pierwsze objawy, które świadczą o jego zapchaniu i niedrożności, może skończyć się unieruchomieniem naszego auta. Czyszczenie dpf jest stosunkowo tanim rozwiązaniem jeżeli weźmiemy pod uwagę koszty wymiany filtra dpf na nowy, który sięga od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Czyszczenie dpf z zalegającej sadzy oraz nalotu, które gromadziły się przez wiele lat, można wykonać na wiele sposobów. Wszystko oczywiście zależy od poziomu jego napełnienia lub stanu technicznego pojazdu.

Dlaczego filtr DPF FAP przestał działać prawidłowo ?

Zbierające się cząstki sadzy w filtrze powodują utratę wydajności i jego stopniowe zapychanie. W większości pojazdów stosuje się filtry jednokrotnego użytku, wymagające wymiany po  jego nasyceniu. Występują również filtry samo czyszczące, które przy temperaturze powyżej 600 stopni Celsjusza spalają sadze. Niektóre koncerny stosują filtry aktywne, gdzie tak naprawdę są systemami bez obsługowymi. Sterownik silnika na podstawie czujników temperatury i różnicy ciśnień przeprowadza proces regeneracji DPF.

W wyniku której cząstki stałe są wypalane. Wypalenie odbywa się poprzez dodatkowy tzw. piąty wtryskiwacz lub zmian charakterystyki czasu i kąta wtrysku, dzięki temu temperatura wydechu jest podniesiona i sadze są wypalane.

Warto wiedzieć : Podczas spalania oleju silnikowego i dodatków do paliw powstaje popiół który w odróżnieniu od sadzy nie spala się do postaci gazowej. Dlatego w miarę eksploatacji okresy miedzy wypaleniami maleją a stopień zapełnienia nieodwracalnie rośnie. W momencie uzyskania krytycznego poziomu napełnienia komputer pokładowy sygnalizuje błąd w układzie oczyszczania spalin. Konieczna jest wymiana, bądź regeneracja filtra poza pojazdem.

Co to jest i jak działa filtr DPF

DPF(z angielskiego diesel particulate filter) oraz FAP (z francuskiego filtre à particules).

Filtry cząstek stałych montowane są w układzie wydechowym silników diesla. Ich zastosowanie ma na celu wyeliminowanie emisji cząstek stałych czyli sadzy i popiołów. Dzięki nim został wyeliminowany czarny dym, który można było ujrzeć w przypadku starych pojazdów z silnikiem diesla. Rozróżnia się dwie podstawowe grupy filtrów: suche i mokre. Dodatkowo, ze względu na rodzaj regeneracji, można je podzielić na dwie podgrupy: regenerowane aktywnie i pasywnie.

Filtr DPF suchy

W przypadku filtrów suchych, automatyczna regeneracja w trakcie eksploatacji nie wymaga dodatku do paliwa. Ich monolity pokryte są pierwiastkami mającymi aktywny wpływ na proces regeneracji. Należą do nich Pallad, Rad i Platyna.

Filtr DPF mokry

Filtry mokre, których monolity nie są pokrywane pierwiastkami szlachetnymi, regenerowane są przy użyciu dodatkowych płynów tzw. mocznika (Eolys DPX 42, Eolys 176 DPX 10, Infineum F7995 oraz Eolys Powerflex).

Filtr DPF aktywny

Regeneracja DPF filtrów aktywnych jest realizowana za pomocą komputera, który przez ścisłą kontrolę parametrów pracy silnika, sam przeprowadza procedurę regeneracji filtra. Może to zrobić za pomocą zmiany fazy wtrysku paliwa, poprzez dotrysk paliwa w chwili opróżniania ze spalin komory cylindra. Kolejną aktywną metodą jest zastosowanie w układzie wydechowym, przed filtrem cząstek stałych, wtrysku paliwa. Obie powyższe metody mają na celu podniesienie temperatury w monolicie filtra do około 600 stopni Celsjusza, co powoduje wypalenie nagromadzonej sadzy w filtrze DPF.

Filtr DPF pasywny

Filtry pasywne są regenerowane bez dotrysku paliwa lub dodawania płynu katalitycznego. Aby proces oczyszczania mógł mieć miejsce monolit filtra DPF jest pokryty pierwiastkami szlachetnymi i zazwyczaj umieszczony jest bezpośrednio za turbiną pojazdu.

Oczyszczanie rozpoczyna się w momencie, kiedy spaliny osiągną temperaturę około 400 stopni Celsjusza, a cała zgromadzona sadza zamienia się w popiół o znacznie mniejszej objętości.

Dakro Regeneracja aby zapewnić najwyższą jakość wykonywanych usług regeneracji i czyszczenia filtrów DPF FAP, ściśle współpracuje ze specjalistami z branży chemii przemysłowej oraz producentami.

Regeneracja dpf, czyszczenie dpf i fap w naszej firmie to pewność, jakość, satysfakcja.

Wypalanie DPF

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY
Wyróżniają nas krótkie terminy realizacji, przystępne ceny oraz 100 % bezpieczeństwa każdej usługi.

Jesteśmy firmą która posiada odpowiednie PROFESJONALNE narzędzia i maszyny do regeneracji każdej części którą przyjmujemy. Prezentujemy je na naszych stronach www, google oraz facebook.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałym zakresem usług regeneracji.

© Copyright 2021 | Dakro
English EN French FR German DE Polish PL Ukrainian UK

Logotyp Bosch Serwis Lublin