Regeneracja turbosprężarek

Regeneracja turbosprężarek

Firma Dakro Bosch Serwis Regeneracja specjalizuje się w profesjonalnej naprawie turbosprężarek do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych i innych, napędzanych silnikami spalinowymi. Nasza oferta to regeneracja turbosprężarek wszystkich czołowych producentów:

Garrett, KKK, Schwitzer, Holset.

Regeneracja turbosprężarek w firmie Dakro Bosch Serwis Regeneracja polega na dokładnym oględzinom w pierwszej kolejności przez wykwalifikowanego pracownika serwisu. Celem tego zabiegu jest określenie wstępne stanu technicznego turbosprężarki szczególnie pod kątem uszkodzeń typu:

-obecność oleju silnikowego w obudowie sprężarki i turbiny.

-weryfikacja uszkodzeń mechanicznych.

Absolutna nowość na rynku, to regeneracja turbosprężarek na urządzeniu CMT-TURBO TEST, które jest dostępne w naszej firmie.

Regeneracja turbosprężarek | CENNIK

Weryfikacja, wycena99 zł
Podstawowa bez zmiennej geometrii699-799 zł
Podstawowa ze zmienną geometrią799-999 zł
Podstawowa ze zmienną geometrią i kolektorem849-999 zł
Regeneracja wraz z obudową (muszla do indywidualnej wyceny)od 899 zł
Wyważanie rdzenia (korasa) klienta129 zł
Turbo Test – sprawdzenie wydajności, ustawienie zmiennej geometrii199 zł
Turbo Test – ustawienie, programowanie elektroniki zaworu sterującego299 zł

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące wyceny lub innego zagadnienia, zapraszamy do kontaktu !

Regeneracja turbosprężarek | Urządzenie 3

Regeneracja turbosprężarek | Turbo Test

TurboTest to urządzenie służące do sprawdzania i regulacji układów zmiennej geometrii oraz do pomiaru wydajności turbosprężarek. Urządzenie posiada dwa tryby pracy. Tryb statyczny, który umożliwia regulację geometrii przy unieruchomionym wirniku, a także tryb dynamiczny, który symuluje warunki pracy turbosprężarki w samochodzie. W trybie dynamicznym turbina jest smarowana olejem o odpowiedniej temperaturze i ciśnieniu. Dzięki temu regulacja zmiennej geometrii może odbywać się na obrotach, których wartość jest wyświetlana. Wiąże się z tym możliwość pomiaru nie tylko przepływu przez łopatki zmiennej geometrii, ale także, co najważniejsze, wydajności regenerowanej turbosprężarki.

Kolejny kluczowy etap to sprawdzenie luzu osiowego i promieniowego wirnika turbosprężarki. W tym celu korzystamy z naszego nowoczesnego parku maszynowego w którego skład wchodzi min. Wyważarka wirników turbosprężarek CMT-47TR POLYMER.

Regeneracja turbosprężarek | Urządzenie 2

Na podstawie wieloletnich doświadczeń oraz współpracy z producentami turbosprężarek, powstała kompaktowa maszyna charakteryzująca się bardzo dużą dokładnością pomiaru. Wyważarkę do wirników turbosprężarek  CMT – 47 TR POLYMER stosuje się w pierwszym etapie regeneracji turbin samochodowych. Służy ona do wyważania dynamicznego wirników wszystkich typów turbosprężarek samochodowych (w tym najmniejszych np. od Smarta) w dwóch płaszczyznach korekcji, po wymontowaniu ich z obudowy łożyskowań.

Polimerowy korpus jest bardziej odporny na zakłócenia z zewnątrz, dzięki temu maszyna jest bardzo dokładna i stabilna pomiarowo. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu regeneracja turbosprężarek przebiega szybko i bezawaryjnie.

Samo ustalenie płaszczyzn wyważania na wirniku odbywa się za pomocą liniału laserowego.  Rozwiązanie to ogranicza do minimum ryzyko popełnienie błędu przez operatora, jak to ma miejsce w przypadku ręcznego pomiaru tych odległości.

Kolejny krok profesjonalnej regeneracji polega na demontażu części składowych turbosprężarki i ma na celu ocenę ich stanu technicznego. Dopiero na tym etapie widoczne są uszkodzenia niewidoczne podczas weryfikacji wstępnej. Sprawne elementy podlegają gruntownemu oczyszczeniu natomiast elementy uszkodzone wymianie podczas tego procesu wymieniane są łożyska ślizgowe, pierścienie uszczelniające i osadcze oraz pozostałe uszczelnienia turbosprężarki.

Regeneracja turbosprężarki – żywotność

Tak zwany „efekt gwizdu” częsty efekt który powstaje podczas nieprawidłowego procesu regeneracji.

Dakro Bosch Serwis Regeneracja w swoim parku maszynowym wykorzystuje urządzenie zapobiegające takim sytuacjom. Zastosowanie poniższej technologii  ma na celu maksymalizacje żywotności regenerowanej turbosprężarki:

Regeneracja turbosprężarek | Urządzenie

Wyważarka „CMT – 48 VSR twin” zbudowana jest w taki sposób, że w jednej obudowie znajdują się dwie wyważarki. Wyważarka wysokoobrotowa rdzeni turbin samochodów osobowych i dostawczych „CMT – 48 VSR” oraz wyważarka wolnoobrotowa rdzeni turbin samochodów ciężarowych i maszyn budowlanych „CMT – 48 tr” z możliwością sprawdzenia szczelności każdego modelu turbiny. Dzięki takiemu rozwiązaniu w jednej maszynie osiągamy kompletne centrum wyważania rdzeni turbin.

Ten typ wyważarki nasza firma stosuje wtedy, gdy chcemy sprawdzić, czy przy prędkościach obrotowych zbliżonych do znamionowych. Wystąpią dodatkowe zjawiska dynamiczne na wirniku np. ugięcie końcówki wałka pod wpływem obciążenia momentem siły. Wyważanie odbywa się poprzez porównanie wybranych parametrów drgań z parametrami przyjętymi przez producenta turbin jako graniczne. Wyważanie wysokoobrotowe wydłuża żywotność turbosprężarki oraz eliminuje niepożądany efekt gwizdu.

Regeneracja turbosprężarki | Współpraca

Zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane osoby oraz podmioty. Wyróżniają nas krótkie terminy realizacji, przystępne ceny, wykwalifikowana kadra, doświadczenie jak również nowoczesne wyposażenie serwisu. Regeneracja turbosprężarek w firmie Dakro to gwarancja wysokiej jakości wykonanej usługi oraz szybkie terminy realizacji zamówień. Zapraszamy również do zapoznania się z pozostałym zakresem naszych usług regeneracji

© Copyright 2021 | Dakro
English EN French FR German DE Polish PL Ukrainian UK

Logotyp Bosch Serwis Lublin