Klimatyzacja samochodowa Lublin

Napełnianie serwis klimatyzacji LublinNajlepsza klimatyzacja samochodowa lublin ? Sprawdź nasze usługi – oferujemy kompleksowy serwis klimatyzacji w samochodach różnych marek. Wykonujemy również szeroki zakres naprawy poszczególnych elementów klimatyzacji jak: wymiana wentylatorów, chłodnic klimatyzacji, sprężarek lub naprawa przewodów klimatyzacji. Zachęcamy do korzystania z naszych usług osoby prywatne oraz firmy z miasta Lublin i okolic.

Dakro Bosch Serwis oferuje kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej – przeglądy okresowe, kontrolę szczelności układu, uzupełnianie czynnika, odgrzybianie ozonem, regenerację jej podzespołów i naprawę. Podejmiemy się najtrudniejszy nawet napraw, zawsze gwarantując profesjonalne podejście i szybką realizację powierzonych nam usług.

Zapewniamy profesjonalną, zawsze rzetelną obsługę przy zachowaniu przystępnych cen. Serwis klimatyzacji i wentylacji w samochodach osobowych i dostawczych świadczymy z wykorzystaniem urządzeń renomowanej firmy BOSCH. Nasza oferta to obsługa klimatyzacji z czynnikiem R134a oraz obsługa z czynnikiem Klimatyzacji R1234YF.

Zakres usług

Przykładowe usługi w zakresie serwisu klimatyzacji samochodowej:

– przegląd okresowy układu klimatyzacji,

– napełnianie (nabicie) klimatyzacji – uzupełnienie czynnika chłodzącego

– dezynfekcja (odgrzybianie) przez ozonowanie

– podciśnieniowe sprawdzenie szczelności układu przy każdym uzupełnianiu czynnika

– sprawdzenie szczelności – nadciśnieniowe azotem (próba tzw. próba azotowa)

– wymiana filtra kabinowego (przeciwpyłkowego)

– wymianę osuszacza, chłodnicy,

– diagnostykę i wymianę sprężarki

– wymianę, uzupełnienie oleju w układzie

– kompleksową naprawę układu,

– wymiana przewodów układu

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie samochodu bez klimatyzacji samochodowej. Wysokie temperatury w okresie letnim oraz długie stanie w korkach powodują, że coraz częściej decydujemy się na zakup auta osobowego z systemem przyjemnego chłodzenia.

Klimatyzacja pomaga nie tylko schłodzić wnętrze samochodu, ale również odpowiada za przejrzystość szyb, usuwając z niej parę. Sprawna klimatyzacja samochodowa znacząco poprawia komfort jazdy powodując, że gorące letnie miesiące są mniej uciążliwe i bardziej komfortowe dla użytkowników samochodów.

Niestety układ klimatyzacji wymaga systematycznego przeglądu okresowego w celu utrzymania jej na właściwym poziomie. Aby nasza klimatyzacja spełniała swoją funkcję trzeba o nią dbać, systematycznie sprawdzając jej szczelność oraz poziom czynnika chłodzącego.

Klimatyzacja samochodowa Lublin – zasada działania

Układ klimatyzacji samochodowej jest zamkniętym układem składającym się z wielu elementów oraz przewodów, zarówno elastycznych jak i sztywnych. Całość układu można podzielić na dwie części: wysokociśnieniową i niskiego ciśnienia. W całym układzie krąży specjalny czynnik klimatyzacji, którego praca odpowiada za schłodzenie powietrza, które dostaje się do kabiny naszego samochodu.

Kompresor klimatyzacji spręża czynnik w układzie i rozgrzewa go pod wpływem wzrostu ciśnienia. W chłodnicy klimatyzacji następuje obniżenie temperatury czynnika poprzez pęd powietrza podczas jazdy i ciągłej pracy wentylatora. W dalszym etapie obiegu trafia on do skraplacza i osuszacza, gdzie oddzielone zostają zanieczyszczenia, para wodna wodna i cząstki powietrza. Na końcu następuje rozprężenie czynnika, dzięki czemu zostaje on bardzo mocno schłodzony.

Klimatyzacja samochodowa – najczęstsze objawy

Najczęstszym objawem awarii układu klimatyzacji jest bardzo słabe chłodzenie lub jego brak. Można również zauważać, że przy maksymalnym chłodzeniu powietrze nie jest wystarczająco zimne. Dodatkowym potwierdzeniem naszych przypuszczeń są zaparowane szyby i nieprzyjemny zapach wydobywający się z otworów układu wentylacji.

Trudniej zauważyć we własnym zakresie takie objawy jak podwyższony poziom hałasu czy zużycia paliwa, zwłaszcza w dobrze wyciszonych samochodach klasy premium.

Regularne i systematyczne serwisowanie układu klimatyzacji samochodowej powoduje, że unikną Państwo różnego rodzaju uszkodzeń i awarii, a tym samym kosztownych napraw. Zalecane jest dokonywanie przeglądu klimatyzacji przynajmniej raz w roku oraz wymiany filtra przeciwpyłowego.

Dzięki starannej i profesjonalnej realizacji wszystkich zleceń, udało nam się zdobyć liczne grono stałych oraz zadowolonych klientów, którzy polecają naszą firmę jako godnego zaufania i rzetelnego partnera. Sprawdź nasze usługi i przekonaj się osobiście!
Najlepsza klimatyzacja samochodowa lublin – sprawdź Dakro Serwis i przekonaj się że warto było.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem naszych usług

© Copyright 2021 | Dakro

Logotyp Bosch Serwis Lublin